Organizator:

Partner:

Patroni medialni:

Katarzyna Goławska, Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich, Członek Zarządu w POLFIE LUBLIN S.A.

W jaki sposób zadbać o dobrą kondycję psychiczną i fizyczną? 

Swoje dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne zawdzięczam równowadze pomiędzy pracą a życiem osobistym i ilekroć ją zaburzę wpływa to niekorzystnie na moją ogólną kondycję, a tym samym na moją osobistą efektywność. Ta równowaga zaś jednoznacznie łączy się z zachowaniem minimum dystansu do pracy. Staram się nie pozwolić pracy zdominować życia rodzinnego. To z kolei wymusza dobrą  organizację  pracy.
 
Staram się jak najwięcej czasu poświęcać rodzinie. Udane życie osobiste najlepiej motywują mnie do pracy. Z kolei  udane życie zawodowe to wewnętrzny spokój i poczucie satysfakcji, które sprawiają, że łatwiej rozwiązuję te codzienne problemy. Jedno i drugie jest w moim życiu nierozerwalnie związane.

Nie miewam zaległych urlopów i nie sądzę by ich posiadanie było chwalebne. Staram się mobilizować współpracowników do tego samego. Nie sprawia mi też kłopotów, by w trakcie urlopu wyłączyć komórkę i nie zbliżać się do komputera. Wymaga to jednak doskonałego przygotowania się do urlopu i zaplanowania pracy podległych mi działów. Korzystam z urlopu w zimie, w okresie ferii świątecznych dzieci, a właściwie już jednego dziecka, bo drugie jest już dorosłe i coraz rzadziej przyłącza się do rodzinnych podróży. Mimo, że marzę czasem by zmienić porę roku i w zimie poleniuchować na plaży, dzielnie trzymam się zasady, że w tym okresie łapiemy kondycję na nartach. Leniuchujemy w lecie.

Na co dzień natomiast relaksuje mnie dobra lektura i odrobina sportu, ostatnio jest to pływanie i to kilka razy w tygodniu, co z kolei chroni mnie przed jałowym spędzaniem tych kilku wolnych godzin wieczorem. Poczucie dobrze wykorzystanego czasu jest dla mnie bardzo ważne. Kiedy zaczynam go marnować, wymawiać się zmęczeniem, to znak że praca zaczyna dominować i należy brać się w przysłowiową garść.

Sport i to ten wyczynowy towarzyszył mi od dzieciństwa i wdzięczna jestem moim rodzicom, którzy zaszczepili mi tę pasję. Jako dziecko wyczynowo pływałam i ten trudny, indywidualny sport dał mi odporność psychiczną i wytrzymałość na stres. Siatkówka, którą trenowałam wiele lat doskonale uczy zespołowego współdziałania i chciałabym móc jak najdłużej utrzymywać kondycję dzięki obu dyscyplinom.

Strona Główna Jak dbać o zdrowie Katarzyna Goławska - Pytanie nr 1
Strona Główna Mapa Serwisu Archiwum aktualności Polityka PrywatnościKontakt